Studio: marzec 2021, Żurawie, sikory i łabędź krzykliwy

by Karolina Kijak

Marzec w studiu upłynął pod kątem coraz odważniejszego wprowadzania tła do ilustracji a także indywidualnych zamówień. Postawiłam także na regularne rysowanie w plenerze, czego efektem byłyby plenerowe posty relacjonujące, co dzieje się w określonym miesiącu i dlaczego warto wyjść na wędrówkę, co obserwować jak i czym 🙂 Pierwszy post z tego cyklu to: Przyroda w marcu czyli plener ze szkicownikiem , wpisy te zamierzam regularnie rozwijać o nowe ciekawostki przyrodnicze.

sikorka bogatka, akwarelowy obraz w rozmiarze 21x32cm
Sikorka bogatka, akwarela z narzędziami malarskimi

Sikorki zdecydowanie zwiększyły swoją aktywność w marcu. Każdy spacer na początku tego miesiąca był zdominowany obserwacjami właśnie tych gatunków: zarówno modraszki i bogatki, jak i uwaga: raniuszków, bo to także rodzina sikor 🙂 Zainspirowało mnie to do akwareli, zarówno bogatki (powyżej) jak i modraszki (poniżej). Oba oryginały rozeszły się w tempie ekspresowym. W końcu…kto nie lubi tych wesołych, kolorowych ptaszków. Towarzyszą nam i na wsi i w mieście.

sikorka modraszka, akwarela 23x31cm
sikorka modraszka, w studiu, świeżo po malowaniu

Wiosna natchnęła również innych, szczególnie przelatujące, żurawie, które miałam przyjemność malować na zamówienie. Poniżej jedne z nich, parka, szykująca się do nowego rodzinnego sezonu.

Żurawie zwyczajne, akwarela w dużym rozmiarze: 50x70cm

Z pracowni wyszedł także, Łabędź krzykliwy. Do tej pory rzadko spotykany, choć w ostatnich latach coraz liczniejszy! Akwarela w rozmiarze 30x40cm z jednolitym, minimalistycznym tłem w kolorze mieszanki Indygo i Payne’s Grey.

Łabędź niemy, akwarela na papierze, 30x40cm

You may also like

Leave a Comment